Jesteś tutaj: Zestawy hydroforowe Pompa Grundfos JP 5-48 PM1 hydrofor bezzbiornikowy

Pompa Grundfos JP 5-48 PM1 hydrofor bezzbiornikowy

Producenci:
GRUNDFOS

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Zapytaj o produkt

Opis

Automat pompowy JP 5-48 PM1 - zestaw bezzbiornikowy składający się z pompy nowej generacji firmy Grundfos wyposażonej w automatyczny sterownik pracy.
Pompa automatycznie uruchamia się gdy zaczniemy pobierać wodę i wyłączy się po zakręceniu kranu.
Zamiennik dla nieprodukowanych już pomp Grundfos JP 6

Korpus pompy ze stali nierdzewnej AISI 304

Jest to zestaw z samozasysającą pompą 1-wirnikową, o zdolności zasysania wody do 8 m.

Bez zbiornikowy zestaw pompowy przeznaczony do pompowania czystej wody bez zanieczyszczeń ściernych (muł,piasek,itp) oraz innych płynów nieagresywnych chemicznie w stosunku do materiałów z których jest zbudowany.
Nadają się do zastosowań zarówno w instalacjach domowych ,w rzemiośle i rolnictwie.

Główne obszary zastosowań:

Automaty hydroforowe
Instalacje podnoszenia ciśnienia,
Systemy irygacyjne,
Systemy nawadniania,
Instalacje ogrodowe,
Systemy wody deszczowej

Zestaw powinien być zainstalowany w zamkniętych i wentylowanych pomieszczeniach,lub przynajmniej w takich miejscach które zabezpieczą urządzenie przed bezpośrednim wpływem warunków atmosferycznych takich jak deszcz,śnieg, mróz,itp.

Jeżeli w wodzie jest piasek zainstalować odpowiedni filtr przed pompa.( uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji)

Zalety:

Obudowa pompy wykonana ze stali nierdzewnej AISI304.
Wirniki wykonane z kompozytu
Samozasysająca do 8 metrów
Pompa cicho pracuje- poziom ciśnienia akustycznego max 80 dB(A)
Wysoka sprawność
Sterownik firmy Grundfos, gwarantujący niezawodne działanie zestawu,
Zabudowany wyłącznik ciśnieniowy i czujnik przepływu cieczy
Zabudowane zabezpieczenia przeciążeniowe i przed suchobiegiem

Jak działa sterownik PM1 firmy Grundfos :

Zamontowany na pompie sterownik PM1 firmy Grundfos, steruje jej pracą.
Odkręcenie kranu spowoduje uruchomienie pompy i woda będzie podawana pod ciśnieniem Zakręcenie kranu spowoduje że zaniknie przepływ wody, pompa osiągnie swoje maksymalne ciśnienie i wyłączy się ( w czasie ok.5-10sek).
Ten sposób wyłączania pompy eliminuje niebezpieczeństwo gwałtownych skoków ciśnienia w rurociągu (tzw.uderzeń hydraulicznych).
Dodatkowo, sterownik monitoruje zarówno ciśnienie jak i przepływ.
Dzięki temu wyłączy pompę w przypadku wystąpienia suchobiegu (brak wody w studni, w zbiorniku,w sieci wodociągowej, korek lodowy, itp.).
Ponowne uruchomienie będzie możliwe dopiero po uzupełnieniu wody w pompie i naciśnięciu przycisku RESTART.

Po więcej informacji zapraszam do kontaktu telefonicznego.

Zapytaj o produkt

Nasi klienci kupili także

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oferowanych marek pomp (m.in. pomp Grundfos, Lowara, Wilo, LFP), co oznacza, że wszystkie pompy dostępne w sklepie objęte są 24 miesięczną gwarancją i opieką serwisową. Kupując produkty u nas, masz pewność, że pochodzą one z legalnej dystrybucji i zostały wyprodukowane nie później niż rok od zakupu. Jest to bardzo ważne, gdyż większość producentów udziela 2 letniej gwarancji, ale nie dłużej jak 3 lata od daty produkcji.

Pompy przemysłowe - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pompy i systemy pompowe są integralną częścią niemal wszystkich zakładów przemysłowych Nic więc dziwnego, że można spotkać różne ich rodzaje i mają różnorodne zastosowania - np. jedną z popularnych form są pompy ściekowe. Sklep oferujący taki asortyment niezmiennie musi to uwzględniać, aby móc oferować pompy przemysłowe odpowiadające na różne potrzeby i oczekiwania.

Pompy przemysłowe - sklep dedykowany takiej ofercie ma wiele do zaoferowania np:

Dlatego też specjaliści zajmujący się tematem dopasowania tych produktów do procesów obecnych w danym zakładzie przemysłowym - powinni szczegółowo poznać pompy przemysłowe w sklepie, z którego oferty zamierzają ostatecznie skorzystać.

Jeśli to Ty jesteś odpowiedzialny za to zadanie koniecznie musisz określić, jaki typ pompy może efektywnie pracować w warunkach, jakie są w tym konkretnym przypadku przewidziane, a jeśli masz tę wiedzę, możesz oszacować żywotność urządzenia. Możesz też zapytać o te pompy dozujące w sklepie, bądź inne interesujące dla Ciebie i zakładu ogółem. Dzięki temu możesz podjąć świadomą decyzję przed zakupem pompy przemysłowej, a poniższe wskazówki mogą być do tego zadania dodatkowo pomocne.

Co do rozważenia przed zakupem pomp przemysłowych?

Materiał konstrukcyjny jest jednym z najważniejszych czynników do rozważania przy zakupie pompy w sklepie - bez względu na to, czy mowa o ofercie online, czy lokalnej. Jest to ważne chociażby z tego punktu, że materiał użyty do budowy pompy musi absolutnie zostać nieuszkodzony po kontakcie z cieczą napędzaną przez maszynę. Oczywiście jest to nie tylko kwestia dopasowania do warunków pracy, ale też i samej odporności na zużycie i uszkodzenia.

Kolejną kwestią jest zrobić rozeznanie w zakresie marek pomp - zapoznać się z rekomendacjami, jak i samym asortymentem poszczególnych producentów.

Pompy ściekowe, dozujące i inne przemysłowe - jakie markowe produkty warto wziąć pod uwagę?

Nie można również zapomnieć, jak istotne jest dopasowanie rozmiarów pompy do potrzeb zakładu i konkretnego zadania. Mówiąc bardziej dobitnie - określenie prawidłowego rozmiaru urządzenia pompującego jest równie ważne, jak wybór odpowiedniego typu pompy.

Co może wynikać ze złego dopasowania rozmiaru pompy?

System, który jest przewymiarowany w stosunku do stawianych mu wymagań, będzie działał ze sprawnością poniżej optymalnego. Zbyt duża pompa będzie nawet zużywać dużo energii (!). Firma w takim przypadku musiałaby też wydawać więcej pieniędzy na konserwację i serwisowanie urządzenia.

Z drugiej strony - pompa, która jest zbyt mała w stosunku do potrzeb, może kosztować mniej po zainstalowaniu. Jednakże system pompujący może w najbliższej przyszłości wymagać częstych przeróbek i wymian. Te dodatkowe wydatki przewyższają oszczędności poczynione podczas instalacji.

To powinno nas sprowadzić do konkluzji, iż w razie wątpliwości jaki rozmiar pompy wybrać - zawsze warto zwrócić się z prośbą o wsparcie decyzyjne do sprzedawcy lub producenta.

Sklep z markowymi pompami. O nas

Jako sklep, posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie związane z branżą pompową.

Specjalizujemy się w doborze oraz sprzedaży pomp przemysłowych, dozujących, pomp ściekowych, ciepłowniczych i zaopatrzenia w wodę oraz zestawów podnoszenia ciśnienia i p.poż. dla przedsiębiorstw z sektora energetyki cieplnej, wodociągów i kanalizacji, przemysłu, firm wykonawczych i osób prywatnych.

Dzięki długotrwałej i owocnej współpracy możemy się poszczycić wzajemnym zaufaniem i szacunkiem ze strony naszych partnerów handowych wśród największych producentów pomp, takich jak Grundfos, LFP, Wilo i Ebara, co pozwala nam oferować Państwu produkty o najwyższej światowej jakości przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

Pracujemy ciągle nad poszerzeniem naszej oferty i jak najwyższym poziomem obsługi klientów.

Dlaczego my

ZAMKNIJ X

Jesteś zainteresowany konkretnym produktem lub nie znalazłeś na stronie tego czego szukasz?

Nie trać czasu na poszukiwania.

Napisz do nas lub zadzwoń, dobierzemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie:

biuro@k2pompy.pl
33-444-67-59; 737-957-658; 737-957-659

lub pozostaw nam do siebie numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe:

Twój numer nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych lub przekazywany dalej, tylko oddzwonimy.